Poradnik
Posadowienie na fundamentach pośrednich ma miejsce wówczas, gdy obciążenie z konstrukcji nośnej budynku przekazywane jest na głębiej zalegające warstwy podłoża za pomocą dodatkowych elementów uformowanych lub wprowadzonych w podłoże. Elementami tymi mogą być pale, studnie, kesony oraz ściany szczelinowe.
Zobacz
W kontekście budownictwa ogólnego izolacje podzielić można na trzy podstawowe grupy: hydroizolacje, termoizolacje oraz izolacje akustyczne.
Zobacz
Murowanie ścian zewnętrznych rozpoczyna się od narożników. Zależnie od rodzaju pustaków przeznaczonych na ściany jednowarstwowe, narożnik można wykonać tylko z podstawowych elementów pełnowymiarowych albo przy użyciu elementów uzupełniających: połówkowych i narożnikowych oraz ...
ZobaczMurowanie ścian zewnętrznych rozpoczyna się od narożników. Zależnie od rodzaju pustaków przeznaczonych na ściany, narożniki można wykonać z podstawowych elementów pełnowymiarowych albo przy użyciu elementów uzupełniających: połówkowych czy typowo narożnikowych. Trzeba przy tym pamiętać o naniesieniu zaprawy na boczną powierzchnię pustaka dostawianego w narożu do powierzchni czołowej pustaków, ustawionych prostopadle. Po ułożeniu pustaków sprawdza się poziom warstwy i lekko dobija pustaki gumowym młotkiem.
Zobacz
Rosnąca popularność betonu komórkowego ma swoje źródło w jego dobrych właściwościach termicznych. Beton komórkowy charakteryzuje się stosunkowo niskim współczynnikiem przenikania oraz dużą bezwładnością cieplną, co powala utrzymać komfortową temperaturę wewnątrz pomieszczenia.
ZobaczStrop jest bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym, oddzielającym od siebie poszczególne kondygnacje, bądź pełniącym funkcję dachu (stropodach). Wśród jego podstawowych funkcji wyróżnić można:
Zobacz
Dach, jako tzw. piąta elewacja, jest elementem domu, który obok funkcji czysto praktycznej, zabezpieczającej dom przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, w bardzo istotny sposób wpływa na wygląd budynku. Do najczęściej spotykanych typów należą dach dwuspadowy, wielospadowy i coraz modniejszy ostatnio - dach płaski. Na początek skupimy się na omówieniu dachów skośnych.
Zobacz
Drewno jest naturalnym materiałem konstrukcyjnym, który dzięki swoim właściwościom, powszechnej dostępności oraz łatwości obróbki bardzo dobrze sprawdza się jako konstrukcja dachowa. Cechami, które mają decydujące znaczenie przy kształtowaniu drewnianej konstrukcji nośnej są jego właściwości mechaniczne, które z uwagi na niejednorodność materiału są bardzo zróżnicowane.
Zobacz
Na co dzień kominy odpowiedzialne są za odprowadzanie spalin oraz dostarczanie świeżego powietrza, z jednoczesnym wyprowadzaniem poza budynek powietrza już zużytego. W związku z pełnioną funkcją, narażone są na oddziaływanie wilgoci, kwasów oraz wysokiej temperatury, przez co ich konstrukcja wymaga szczególnej uwagi. Prawidłowo zaprojektowany i wykonany komin bezawaryjnie spełnia swoje zadania przez długie lata.
ZobaczAby dokonać wyboru materiału na dach, należy wziąć pod uwagę cztery podstawowe kwestie:
ZobaczDachówki ceramiczne produkowane są z homogenicznej masy czyli z gliny, mączki ceglanej, kwarcu oraz innych chemicznych dodatków nadającym ceramice zróżnicowane kolory.
ZobaczRozważając jakie pokrycie dachu wybrać, wielu inwestorów bierze pod uwagę również blachodachówkę czy blachę trapezową. Pozostaje pytanie: które rozwiązanie będzie leszpe? Aby wybór ułatwić porównamy te dwa rodzaje pokrycia.
ZobaczWitamy Państwa w RISER.domy!
Firma budowlana RISER.domy Sp. z o. o. powstała w oparciu o doświadczenie i sprawdzony schemat zarządzania spółki matki - RISER Sp. z o. o., która istnieje na rynku od 2005 r. Specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych dla Klientów indywidualnych z terenu Śląska i częściowo Małopolski.
Misja
Jesteśmy pewni, że budowa domu może być wspaniałą przygodą. Dbamy o to, aby nasi Klienci czuli się komfortowo i bezpiecznie zarówno w trakcie budowy jak i po jej zakończeniu. Budujemy oraz projektujemy domy profesjonalnie i kompleksowo.
MUROWANEJ I SZKIELETOWEJ
ŚLĄSKIEGO I MAŁOPOLSKIEGO
