Poradnik
Masz pytania? Zadzwoń
798 019 019
Wyślij wiadomość
Poradnik

Poradnik

ABC dachów odwróconych cz. 3
Zobacz
Izolacje ścian zewnętrznych a komfort mieszkańców

Zewnętrzne ściany nośne, oprócz swojej funkcji konstrukcyjnej, pełnią rolę pionowej przegrody, izolującej wnętrze budynku od środowiska zewnętrznego. Chronią one przede wszystkim przed utratą ciepła w zimę oraz nadmiernym nagrzewaniem w porze letniej (izolacja termiczna), ale także przed przenikaniem uciążliwych dźwięków pochodzących zarówno z otoczenia, jak i z wnętrza budynku  (izolacja akustyczna). Dlatego tak ważny jest właściwy dobór materialów izolacyjnych.

Zobacz
Metody izolowania poddaszy

Obok właściwego zabezpieczenia fundamentów oraz ścian zewnętrznych zadbać należy również o odpowiednią izolację dachu, gdyż to właśnie tą drogą tracimy z budynku najwięcej ciepła. Dach jest ponadto elementem najbardziej narażonym na negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych.

Zobacz
Jak wygląda pianowanie poddasza? - zobacz film.

Jednym z najnowocześniejszych trendów przy izolacji poddaszy domów jednorodzinnych jest wykorzystanie pianki poliuretanowej, która układana jest w sposób natryskowy w przestrzeni międzykrokwiowej.

Zobacz
Formalności konieczne do rozpoczęcia użytkowania budynku

Przed zamieszkaniem w świeżo wybudowanym domu należy dopełnić stosownych formalności. Przede wszystkim o zakończeniu budowy należy zawiadomić Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.  Brak sprzeciwu w ciągu 14 dni od momentu zawiadomienia upoważnia do zamieszkania w nowopowstałym obiekcie. W niektórych przypadkach wymaga się również decyzji o pozwoleniu na użytkowanie:  gdy ma ono nastąpić przed zakończeniem budowy bądź kiedy stwierdzone zostały istotne nieprawidłowości w jej trakcie.

Zobacz
Odśnieżanie dachów w domach - 5 najczęstszych pytań właścicieli

Oto najczęstsze pytania, jakie zadają sobie właściciele domów:

Czy muszę odśnieżać dach swojego domu? ...

Zobacz
Wady i zalety domów prefabrykowanych

Na temat domów prefabrykowanych krąży wiele mitów. Trzeba mieć świadomość, że nie są one odpowiednie dla każdego i w wielu przypadkach po prostu się nie sprawdzą. Wady i zalety takich budynków zestawiliśmy  w tabeli ...

Zobacz
Zalety i wady budowy metodą tradycyjną

Coraz popularniejsza staje się budowa domów z prefabrykatów. Główną przyczyną jest czas wykonania, który zazwyczaj jest krótszy niż w przypadku metody tradycyjnej. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników, ważne jest jednak, aby wybór Inwestora opierał się na rzeczowej analizie indywidualnych potrzeb, oczekiwań oraz możliwości.

Zobacz
Domy tradycyjne

Proces budowy w tej technologii jest złożony i nieco dłuższy od budowania z prefabrykatów. Nadal jednak cieszy się największą popularnością i zaufaniem na rynku budowlanym.

Zobacz
Domy pasywne

To najnowocześniejsza obecnie koncepcja budowy domów, która eliminuje zużycie energii do 90%. Istotą koncepcji są bardzo dobre parametry izolacyjne i nowoczesne technologie pozyskiwania energii z natury.

Zobacz
Domy energooszczędne

Domy energooszczędne budowane są przy użyciu takich technologii i materiałów, które zapewniają ograniczenie do minimum strat energii podczas użytkowania budynku, gwarantują zatem niższe rachunki za ogrzewanie.

Zobacz
Jak budować energooszczędnie

Budując domy w standardzie niskoenergetycznym należy zwrócić szczególną uwagę na kilka znaczących elementów.

Zobacz
Instalacje enerogooszczędne

Budowa domu energooszczędnego wiąże się z zastosowaniem niekonwencjonalnych technologii, które pozwolą obniżyć roczne zużycie energii w budynku. Każda z tych technologii wymaga specjalistycznej wiedzy instalatorów, która pozwoli na odpowiedni dobór rozwiązań do danego domu oraz na późniejszy bezusterkowy montaż instalacji.

Zobacz
Jak zbudować dom energooszczędny?
Zobacz

Społeczna odpowiedzialność

Jako nowoczesna firma czujemy się współodpowiedzialni za nasze otoczenie. 

Dowiedz się więcej

Nagrody i certyfikaty

Firmy RISER.domy Sp. z o. o. i RISER Sp. z o. o. zostały docenione przez rynek licznymi nagrodami i certyfikatami.

Dowiedz się więcej

Witamy Państwa w RISER.domy!

Firma budowlana RISER.domy Sp. z o. o. powstała w oparciu o doświadczenie i sprawdzony schemat zarządzania spółki matki - RISER Sp. z o. o., która istnieje na rynku od 2005 r. Specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych dla Klientów indywidualnych z terenu Śląska i częściowo Małopolski.

Misja

Jesteśmy pewni, że budowa domu może być wspaniałą przygodą. Dbamy o to, aby nasi Klienci czuli się komfortowo i bezpiecznie zarówno w trakcie budowy jak i po jej zakończeniu. Budujemy oraz projektujemy domy profesjonalnie i kompleksowo.

250+
WYBUDOWANYCH DOMÓW W TECHNOLOGII
MUROWANEJ I SZKIELETOWEJ
9
LAT NA RYNKU BUDOWLANYM WOJEWÓDZTWA
ŚLĄSKIEGO I MAŁOPOLSKIEGO
2
TECHNOLOGIE: SZKIELETOWA I MUROWANA
Dom kojarzy nam się z poczuciem bezpieczeństwa - wiemy, że jest to jego nieodzowny element, dlatego stawiamy na certyfikowane, najwyższej jakości materiały, które są gwarancją dla naszych Klientów trwałości ich domu.
Wiemy, że dobre partnerskie relacje to istotny elementwspółpracy. Czekają na Państwa nasi Doradcy, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, przedstawią dostępne technologie oraz podpowiedzą jakie rozwiązania będą dla Państwa najlepsze.
Zapewniamy wsparcie na każdym etapie budowy. Nasi Kierownicy Budów sa dla Państwa dostepni podczas całej naszej budowlanej podróży - nadzorują, dbają o każdy detal, rzetelnie informują o przebiegu prac na Państwa budowie.

You currently have JavaScript disabled. This site requires JavaScript to be enabled. Some functions of the site may not be usable or the site may not look correct until you enable JavaScript. You can enable JavaScript by following this tutorial. Once JavaScript is enabled, this message will be removed.