Poradnik budowlany
Masz pytania? Zadzwoń
798 019 019
Wyślij wiadomość

Czy można oszczędzać budując z firmą?

 

Poznaj 5 aspektów oszczędzania przy budowie domu z kompleksowym wykonawcą:

1. Oszczędność czasu.

Inwestor, który decyduje się na system gospodarczy powinien liczyć się z koniecznością poświęcania swojego prywatnego, mniej lub bardziej wolnego czasu nie tylko na zarządzanie budową, ale nawet na aktywny w niej udział.  Bywa, że  musi on odrywać się od codziennych obowiązków w pracy lub w firmie i jechać na budowę, aby dopilnować  pracowników czy dowieść materiał, którego niespodziewanie zabrakło. A w tym czasie można przecież zarabiać lub spędzić go z najbliższymi – żoną, dziećmi czy przyjaciółmi!

Profesjonalna, rzetelna firma wykonawcza, która świadczy swoje usługi kompleksowo, odciąży Inwestora i przejmie na siebie większość obowiązków, takich jak np. organizacja prac, zamawianie materiału, nadzór nad brygadą czy wynajem sprzętu. Zadaniem Inwestora pozostaje wówczas co najwyżej spokojne przyglądanie się jak budynek pięknie rośnie.

I nie jest tu problemem duża odległość od miejsca budowy czy nawet liczne wyjazdy służbowe – naprawdę dobra firma wykonawcza oferuje także usługę monitoringu on-line, dzięki której można śledzić postępy prac z dowolnego miejsca na ziemi – pod warunkiem, że jest tam dostępny Internet :)

Podgląd budowy on-line niemal całkowicie zwalnia Inwestorów z konieczności wizyt na placu budowy, ponieważ w domowym zaciszu, w gronie rodziny mogą oni poprzez Internet obserwować budowę swojego domu.


2. Oszczędność materiałów

Oszczędność materiałów budowlanych to drugi, znaczący argument przemawiający za korzystaniem z usług firmy wykonawczej. Działając samodzielnie Inwestor będzie musiał skrupulatnie policzyć ilości potrzebnych materiałów, a w przypadku pomyłki to on ponosi jej konsekwencje – zarówno czasowe jak i finansowe. Jeżeli bowiem zamówi ich za mało – budowlańcy będą mieli przestój, a sam będzie musiał zorganizować kolejną dostawę i zapłacić również za dodatkowy transport. Jeśli natomiast zamówienie będzie zbyt duże - przepłaci, ponieważ składy budowlane nie przyjmują materiałów już rozpakowanych. Oczywiście można zlecić zamawianie materiałów robotnikom, ale nigdy nie doliczymy się czy materiał, za który zapłaciliśmy został wykorzystany i czy ceny zakupu były atrakcyjne.

Doświadczeni pracownicy profesjonalnej firmy potrafią precyzyjnie określić ilość i jakość niezbędnych materiałów budowlanych, a ponadto, z  uwagi na dużą ilość zamówień, otrzymają też korzystniejsze rabaty w hurtowniach.


3. Bezpieczeństwo

Kolejna istotna oszczędność wiąże się z bezpieczeństwem. Decydując się na firmę budującą kompleksowo mamy gwarancję bezpieczeństwa w postaci umowy i rękojmi. Jeśli któryś z elementów budynku nie zostanie wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną – firma wykonawcza zobowiązana jest do szybkiego przeprowadzenia napraw gwarancyjnych. Przypadkowa ekipa budowlana najczęściej nie wystawia faktur, nie daje też gwarancji, co zresztą i tak bywa trudne do wyegzekwowania przy stosunkowo krótkiej żywotności drobnych firm.


4. Oszczędność pieniędzy 

Oszczędność pieniędzy to następny argument przemawiający za budową z firmą, która zagwarantuje nam materiały budowlane z podatkiem Vat 8%,  podczas gdy, podejmując się zakupu materiałów we własnym zakresie, będziemy musieli liczyć się z 23% Vatem.

Dodatkową i nie mniej istotną wartość stanowi również szczegółowa analiza projektu i kosztorysu przez inżynierów pracujących w firmie wykonawczej.  Zwykle proponują oni bowiem bardziej ekonomiczne rozwiązania niż te założone w projekcie przez architekta, a także doradzają,  gdzie można i warto (!) poszukać oszczędności.


5. Jakość

Istotnym aspektem generującym oszczędności jest jakość wykonania. Decydując się na małe ekipy specjalizujące się we wszystkim ryzykujemy, że poszczególne etapy nie będą wykonane fachowo i równie dobrze. Firma budująca kompleksowo dysponuje fachowcami wyspecjalizowanymi w poszczególnych etapach budowy i tak np. budowę fundamentów, murowanie ścian, konstrukcję dachu czy prace wykończeniowe powierza konkretnym, wykwalifikowanym w tych dziedzinach brygadom. Dzięki temu każdy element wykonany jest profesjonalnie,  materiały wykorzystywane są optymalne, a na całość prac wystawiana jest gwarancja jakości.

 

Podsumowując, budowa domu z generalnym wykonawcą – profesjonalną firmą, która działa kompleksowo,  zapewni Inwestorom oszczędność nie tylko czasu i pieniędzy, ale również zdrowia. Eliminuje bowiem stres, który na ogół wiąże się z tak dużym przedsięwzięciem jakim jest budowa własnego domu. 

Co oferujemy

Specjalizujemy się w projektowaniu i kompleksowej budowie domów. Swoją ofertę kierujemy do osób, które cenią jakość i rzetelność wykonawstwa, a także bezpieczeństwo zarówno w  trakcie budowy, jak i po zamieszkaniu w nowym domu.

Dowiedz się więcej

Etapy współpracy

Budowa domu jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Krok 1

Wybierz gotowy projekt lub stwórz indywidualny

Krok 2

Ustalmy zakres i warunki współpracy

Krok 3

Zorganizujemy za Ciebie formalności - w tym pozwolenie na budowę

Krok 4

Przygotujemy dla Ciebie harmonogram prac

Krok 5

Czas na podpisanie umowy

Krok 6

Zorganizujemy plac budowy

Krok 7

Budujemy Twój dom kompleksowo

Krok 8

Podglądaj Swoją budowę 24/7

Krok 9

Odbieraj poszczególne etapy budowy

Krok 10

Przekazujemy gotowy budynek do użytkowania

Dowiedz się więcej

Dlaczego warto z nami budować?

Budując domy skupiamy się na bezpieczeństwie, spokoju i wygodzie naszych Klientów. Dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu naszych pracowników nawet najbardziej wymagający Klienci mają pewność, że zaufali właściwym ludziom.

Dowiedz się więcej

Podgląd budowy online

Oferujemy unikalną na rynku usługę, umożliwiającą śledzenie postępu prac na budowie za pośrednictwem Internetu.

Dowiedz się więcej

Wycena budowy Twojego nowego domu

Zapytaj o niezobowiązującą wycenę Twojego domu! 

Zapytaj

You currently have JavaScript disabled. This site requires JavaScript to be enabled. Some functions of the site may not be usable or the site may not look correct until you enable JavaScript. You can enable JavaScript by following this tutorial. Once JavaScript is enabled, this message will be removed.