X
W serwisie RISERDOMY.pl wykorzystywane są pliki cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownika przy korzystaniu z zasobów serwisu. Jeżeli nie wyrażasz zgody to zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dalsze korzystanie ze strony lub kliknięcie w przycisk X oznacza akceptację warunków polityki prywatności (przeczytaj jej szczegóły).
Test

Proces budowy w tej technologii jest złożony i nieco dłuższy od budowania z prefabrykatów. Nadal jednak cieszy się największą popularnością i zaufaniem na rynku budowlanym.

Domy energooszczędne budowane są przy użyciu takich technologii i materiałów, które zapewniają ograniczenie do minimum strat energii podczas użytkowania budynku, gwarantują zatem niższe rachunki za ogrzewanie.

To najnowocześniejsza obecnie koncepcja budowy domów, która eliminuje zużycie energii do 90%. Istotą koncepcji są bardzo dobre parametry izolacyjne i nowoczesne technologie pozyskiwania energii z natury.

Budując domy w standardzie niskoenergetycznym należy zwrócić szczególną uwagę na kilka znaczących elementów.

Budowa domu energooszczędnego wiąże się z zastosowaniem niekonwencjonalnych technologii, które pozwolą obniżyć roczne zużycie energii w budynku. Każda z tych technologii wymaga specjalistycznej wiedzy instalatorów, która pozwoli na odpowiedni dobór rozwiązań do danego domu oraz na późniejszy bezusterkowy montaż instalacji.