Poradnik
Masz pytania? Zadzwoń
798 019 019
Wyślij wiadomość
Poradnik

Poradnik

Budowa domów pod klucz

Dom pod klucz to dom, do którego klient może się od razu wprowadzać. Oprócz konstrukcji domu i instalacji, są w nim również wszystkie wykończenia i biały montaż.Zakres budowy domu pod klucz obejmuje:

Zobacz
Między stanem surowym a stanem pod klucz cz.1
Zobacz
Między stanem surowym a wykończeniem pod klucz.cz.2
Zobacz
Budowa domu systemem gospodarczym czy z firmą ?

Budowa domu systemem gospodarczym czy z firmą ? Koszt budowy domu jednorodzinnego zależy od wielu czynników: np. powierzchni, liczby kondygnacji, rodzaju zastosowanych materiałów, a nawet od tego w jakim regionie kraju prowadzona jest budowa.  Jednak  w dużej mierze uzależniony jest on także od sposobu budowania: systemem gospodarczym czy przez profesjonalną firmę?

Zobacz
Czy można oszczędzać budując z firmą?

Poznaj 5 aspektów oszczędzania przy budowie domu z kompleksowym wykonawcą:

Zobacz
Jak wybrać dobrą firmę budowlaną ?

Poszukiwanie solidnego, sprawdzonego wykonawcy  pośród licznych firm i  ekip budowlanych oferujących swoje usługi może wydać się trudne. Dlatego podpowiemy, na co należy zwrócić uwagę powierzając budowę własnego domu w ręce fachowców.

Zobacz
Dopłaty do kolektorów

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapewnia dopłaty do kredytów na zakup i montaż kolektorów słonecznych dla osób fizycznych i wspólnot mieszkaniowych, aby pomóc w popularyzacji tego ekologicznego i energooszczędnego rozwiązania.

Zobacz
Pozwolenie na budowę? Niekoniecznie.

Jakiś czas temu omawialiśmy temat formalności, które należy dopełnić przed rozpoczęciem budowy domu. Nastąpiła jednak istotna zmiana, która dotyczy składania wniosku o pozwolenie na budowę.

Zobacz
Jak sprawnie i bezboleśnie załatwić formalności budowlane?

Etap załatwiania formalności niezbędnych przy budowie domu to często proces długi i najeżony przeszkodami. Nie jest co prawda niemożliwy do wykonania, jednak wymaga od Inwestorów sporej dozy cierpliwości. Poniżej prezentujemy komplet wskazówek, które powinny pomóc i maksymalnie usprawnić zdobycie potrzebnych dokumentów.

Zobacz
Jak przygotować działkę do budowy?

Niewielu Inwestorów zdaje sobie sprawę, jak znacząco walory ich działki wpływają na prowadzenie budowy i jej koszty. Oto 7 ważnych aspektów,  które warto mieć na uwadze  przygotowując teren do budowy domu.

Zobacz
Jak wybrać projekt w pięciu krokach

Oto pięć kwestii, na jakie należy zwrócić uwagę wybierając projekt wymarzonego domu:

Zobacz
Projektowanie domu a koszty budowy

Na koszty wykonawcze projektu, oprócz metrażu, wpływ mają również takie czynniki jak rozczłonkowanie bryły budynku, złożoność konstrukcji dachu i rodzaj pokrycia, stopień skomplikowania konstrukcji, czy zastosowane materiały wykończeniowe. Wszystkie te czynniki powodują, że dom o niewielkiej powierzchni może okazać się droższy w realizacji od dużego domu.

Zobacz
Projekt domu - jak połączyć funkcję i formę?

Budynek na ogół oceniamy przez pryzmat wyglądu zewnętrznego, na podstawie subiektywnego odbioru proporcji bryły, okien, dachu, czy kolorystyki elewacji. Jednak często spychanym na drugi plan, jednak niezwykle ważnym, jeśli nie najważniejszym elementem, jest układ funkcjonalny budynku.

Zobacz
Formalności w trakcie budowy

Mając pozwolenie na budowę lub brak sprzeciwu odnośnie jej zgłoszenia można rozpocząć organizację budowy. Zanim zaczną się prace przygotowawcze, takie jak tyczenie geodezyjne, niwelacja terenu czy zagospodarowanie placu budowy, należy złożyć w odpowiednim organie (najczęściej w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego) pismo dotyczące zgłoszenia rozpoczęcia budowy.

Zobacz
Fundament to podstawa

Z definicji fundamentem nazywamy najniżej położoną część obiektu budowlanego (budynku lub budowli) stykającą się bezpośrednio z podłożem gruntowym. Jest to więc bardzo ważna część całej realizacji przedsięwzięcia, gdyż jej zadaniem jest przejęcie wszystkich obciążeń i oddziaływań ze strony konstrukcji oraz ich bezpieczne przekazanie na podłoże.

Zobacz
Fundamenty bezpośrednie - kilka faktów

Fundamenty bezpośrednie to takie, w których cała płaszczyzna posadowiona jest bezpośrednio na gruncie budowlanym nośnym. Często takie fundamenty opiera się na warstwie z chudego betonu, żwiru albo piasku, aby go wzmocnić. Do tego typu fundamentów zaliczamy ławę, stopę oraz płytę fundamentową.

Zobacz

Społeczna odpowiedzialność

Jako nowoczesna firma czujemy się współodpowiedzialni za nasze otoczenie. 

Dowiedz się więcej

Nagrody i certyfikaty

Firmy RISER.domy Sp. z o. o. i RISER Sp. z o. o. zostały docenione przez rynek licznymi nagrodami i certyfikatami.

Dowiedz się więcej

Witamy Państwa w RISER.domy!

Firma budowlana RISER.domy Sp. z o. o. powstała w oparciu o doświadczenie i sprawdzony schemat zarządzania spółki matki - RISER Sp. z o. o., która istnieje na rynku od 2005 r. Specjalizuje się w budowie domów jednorodzinnych dla Klientów indywidualnych z terenu Śląska i częściowo Małopolski.

Misja

Jesteśmy pewni, że budowa domu może być wspaniałą przygodą. Dbamy o to, aby nasi Klienci czuli się komfortowo i bezpiecznie zarówno w trakcie budowy jak i po jej zakończeniu. Budujemy oraz projektujemy domy profesjonalnie i kompleksowo.

250+
WYBUDOWANYCH DOMÓW W TECHNOLOGII
MUROWANEJ I SZKIELETOWEJ
9
LAT NA RYNKU BUDOWLANYM WOJEWÓDZTWA
ŚLĄSKIEGO I MAŁOPOLSKIEGO
2
TECHNOLOGIE: SZKIELETOWA I MUROWANA
Dom kojarzy nam się z poczuciem bezpieczeństwa - wiemy, że jest to jego nieodzowny element, dlatego stawiamy na certyfikowane, najwyższej jakości materiały, które są gwarancją dla naszych Klientów trwałości ich domu.
Wiemy, że dobre partnerskie relacje to istotny elementwspółpracy. Czekają na Państwa nasi Doradcy, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, przedstawią dostępne technologie oraz podpowiedzą jakie rozwiązania będą dla Państwa najlepsze.
Zapewniamy wsparcie na każdym etapie budowy. Nasi Kierownicy Budów sa dla Państwa dostepni podczas całej naszej budowlanej podróży - nadzorują, dbają o każdy detal, rzetelnie informują o przebiegu prac na Państwa budowie.

You currently have JavaScript disabled. This site requires JavaScript to be enabled. Some functions of the site may not be usable or the site may not look correct until you enable JavaScript. You can enable JavaScript by following this tutorial. Once JavaScript is enabled, this message will be removed.