X
W serwisie RISERDOMY.pl wykorzystywane są pliki cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkownika przy korzystaniu z zasobów serwisu. Jeżeli nie wyrażasz zgody to zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dalsze korzystanie ze strony lub kliknięcie w przycisk X oznacza akceptację warunków polityki prywatności (przeczytaj jej szczegóły).
Test
Domy tradycyjne

Podstawą budownictwa tradycyjnego (murowanego) jest sposób układania odpowiednich materiałów budowlanych. Są nimi na przykład cegły, pustaki czy bloczki.  Wiąże się je ze sobą klejami lub zaprawami, co pozwala na wznoszenie budowli w dowolnej formie i z dowolną ilością kondygnacji.

Proces budowy w tej technologii jest złożony i nieco dłuższy od budowania z prefabrykatów. Nadal jednak cieszy się największą popularnością i zaufaniem na rynku budowlanym.

Przyjmuje się, że średnie zapotrzebowanie na energię w domu tradycyjnym, wybudowanym z dostępnych obecnie na rynku materiałów, wynosi od 90 do 120 kWh/m2*rok. Parametr ten można obniżyć stosując odpowiednie izolacje i rozwiązania instalacyjne.