Poradnik budowlany
Masz pytania? Zadzwoń
798 019 019
Wyślij wiadomość

Dopłaty do kolektorów

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapewnia dopłaty do kredytów na zakup i montaż kolektorów słonecznych dla osób fizycznych i wspólnot mieszkaniowych, aby pomóc w popularyzacji tego ekologicznego i energooszczędnego rozwiązania.

Dotacje udzielane są za pośrednictwem banków, które podpisały z  NFOŚiGW umowę o współpracy. To właśnie banki informują o szczegółach Programu, rozpatrują wnioski i dysponują wzorami wszelkich potrzebnych pism.

Wysokość dopłat sięga 45% kapitału kredytu bankowego, który został wykorzystany na sfinansowanie kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Kolektory dotowane w ten sposób mogą służyć ogrzewaniu wody użytkowej lub ogrzewaniu wody użytkowej i jednoczesnemu wspomaganiu zasilania w energię innych odbiorników ciepła w budynku. Jednak, co ważne, pozyskana energia nie może być wykorzystywana w działalności gospodarczej!

Szczegółowe zasady udzielania tej pomocy jasno określa Program Priorytetowy, dostępny na stronie internetrowe NFOSiGW.

Firma RISER.domy posiada doświadczenie w montażu kolektorów słonecznych oraz załatwianiu formalności z tym związanych. Nasi klienci mogą więc liczyć na pełne wsparcie w procesie pozyskania dopłat do kolektorów słonecznych i ich instalacji.

Co oferujemy

Specjalizujemy się w projektowaniu i kompleksowej budowie domów. Swoją ofertę kierujemy do osób, które cenią jakość i rzetelność wykonawstwa, a także bezpieczeństwo zarówno w  trakcie budowy, jak i po zamieszkaniu w nowym domu.

Dowiedz się więcej

Etapy współpracy

Budowa domu jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Krok 1

Wybierz gotowy projekt lub stwórz indywidualny

Krok 2

Ustalmy zakres i warunki współpracy

Krok 3

Zorganizujemy za Ciebie formalności - w tym pozwolenie na budowę

Krok 4

Przygotujemy dla Ciebie harmonogram prac

Krok 5

Czas na podpisanie umowy

Krok 6

Zorganizujemy plac budowy

Krok 7

Budujemy Twój dom kompleksowo

Krok 8

Podglądaj Swoją budowę 24/7

Krok 9

Odbieraj poszczególne etapy budowy

Krok 10

Przekazujemy gotowy budynek do użytkowania

Dowiedz się więcej

Dlaczego warto z nami budować?

Budując domy skupiamy się na bezpieczeństwie, spokoju i wygodzie naszych Klientów. Dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu naszych pracowników nawet najbardziej wymagający Klienci mają pewność, że zaufali właściwym ludziom.

Dowiedz się więcej

Podgląd budowy online

Oferujemy unikalną na rynku usługę, umożliwiającą śledzenie postępu prac na budowie za pośrednictwem Internetu.

Dowiedz się więcej

Wycena budowy Twojego nowego domu

Zapytaj o niezobowiązującą wycenę Twojego domu! 

Zapytaj

You currently have JavaScript disabled. This site requires JavaScript to be enabled. Some functions of the site may not be usable or the site may not look correct until you enable JavaScript. You can enable JavaScript by following this tutorial. Once JavaScript is enabled, this message will be removed.