Poradnik budowlany
Masz pytania? Zadzwoń
798 019 019
Wyślij wiadomość

Jak wybrać dobrą firmę budowlaną ?

 

Poszukiwanie solidnego, sprawdzonego wykonawcy  pośród licznych firm i  ekip budowlanych oferujących swoje usługi może wydać się trudne. Dlatego podpowiemy, na co należy zwrócić uwagę powierzając budowę własnego domu w ręce fachowców.

Sprawdź jakość i doświadczenie
Aby mieć pewność, że dom zostanie wykonany w zakładanym czasie i zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, rozsądny Inwestor powinien zasięgnąć opinii z różnych źródeł. Ważne jest bowiem, aby zatrudniona przez niego firma wykonawcza miała odpowiednie doświadczenie i dbała o wysoką jakość swoich usług.

 

Eksperci zgodni są co do tego, że  jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby ocenić wartość firmy budowlanej jest zapoznanie się z opinią jej klientów. Można to zrobić na różne sposoby: wypytać znajomych czy mogą kogoś polecić, sprawdzić referencje, a także informacje zamieszczane w sieci.

Dobrym pomysłem jest również odwiedzenie budów prowadzonych przez firmę, którą sprawdzamy. Cenne będzie nie tylko obejrzenie już gotowych budynków, ale również obserwacja jak postępują prace w trakcie budowy (jak wygląda organizacja, czy jest utrzymywany porządek itp.).

O jakości usług oferowanych przez firmę świadczyć mogą ponadto posiadane certyfikaty np. potwierdzające rzetelność firmy, jakość świadczonych usług  czy znajomość technologii, w jakiej dom ma zostać budowany.  

Porównaj koszty
Chcąc sprawdzić, czy ceny proponowane przez wykonawcę są rozsądne, warto poprosić o wycenę budowy kilka firm. Tylko wtedy możliwe będzie dokonanie miarodajnego porównania ofert i wytypowanie optymalnej, uczciwej propozycji. Rzetelna oferta, oprócz ceny, powinna zawierać wykaz robót i materiałów, termin realizacji, okres gwarancji oraz informację o elementach będących po stronie Inwestora (np. zapewnienie sprzętu, kierownika budowy, ubezpieczenie itp.)

Przestrzegamy jednak przed wyborem zbyt tanich ofert, odbiegających od wycen innych firm. Niosą one bowiem za sobą ryzyko, że wykonawca albo nie przedstawił rzetelnej wyceny, albo zamierza na czymś zaoszczędzić, oszukując klienta.

Pamiętaj o formalnościach!
Jest kwestią priorytetową, aby nawiązując współpracę z firmą budowlaną  podpisać stosowną umowę. Pozwoli to uniknąć ewentualnych nieporozumień, a także zdyscyplinuje wykonawcę w zakresie terminowości i jakości robót, na które jednocześnie zapewni on gwarancję.

Umowa powinna zawierać informacje na temat zakresu i terminów wykonania prac, ich cen oraz poszczególnych etapów płatności. Dobrze, jeśli wskazuje także materiały, które zostaną użyte do budowy. Warto ponadto określić warunki ewentualnego odstąpienia od umowy.

Stosując się do powyższych porad można zwiększyć swoje szanse na wybór rzetelnej  firmy budowlanej, która szybko i fachowo wybuduje wymarzony dom.

Co oferujemy

Specjalizujemy się w projektowaniu i kompleksowej budowie domów. Swoją ofertę kierujemy do osób, które cenią jakość i rzetelność wykonawstwa, a także bezpieczeństwo zarówno w  trakcie budowy, jak i po zamieszkaniu w nowym domu.

Dowiedz się więcej

Etapy współpracy

Budowa domu jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Krok 1

Wybierz gotowy projekt lub stwórz indywidualny

Krok 2

Ustalmy zakres i warunki współpracy

Krok 3

Zorganizujemy za Ciebie formalności - w tym pozwolenie na budowę

Krok 4

Przygotujemy dla Ciebie harmonogram prac

Krok 5

Czas na podpisanie umowy

Krok 6

Zorganizujemy plac budowy

Krok 7

Budujemy Twój dom kompleksowo

Krok 8

Podglądaj Swoją budowę 24/7

Krok 9

Odbieraj poszczególne etapy budowy

Krok 10

Przekazujemy gotowy budynek do użytkowania

Dowiedz się więcej

Dlaczego warto z nami budować?

Budując domy skupiamy się na bezpieczeństwie, spokoju i wygodzie naszych Klientów. Dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu naszych pracowników nawet najbardziej wymagający Klienci mają pewność, że zaufali właściwym ludziom.

Dowiedz się więcej

Podgląd budowy online

Oferujemy unikalną na rynku usługę, umożliwiającą śledzenie postępu prac na budowie za pośrednictwem Internetu.

Dowiedz się więcej

Wycena budowy Twojego nowego domu

Zapytaj o niezobowiązującą wycenę Twojego domu! 

Zapytaj

You currently have JavaScript disabled. This site requires JavaScript to be enabled. Some functions of the site may not be usable or the site may not look correct until you enable JavaScript. You can enable JavaScript by following this tutorial. Once JavaScript is enabled, this message will be removed.