Poradnik budowlany
Masz pytania? Zadzwoń
798 019 019
Wyślij wiadomość

Jak wybrać projekt w pięciu krokach

 

Oto pięć kwestii, na jakie należy zwrócić uwagę wybierając projekt wymarzonego domu:

 1.   Najważniejsze jest wnętrze

Najczęściej popełnianym błędem w przypadku poszukiwania projektu domu jest sugerowanie się jego wyglądem zewnętrznym. Tymczasem o jakości mieszkania w domu  decydują głównie jego cechy wewnętrzne takie jak: funkcjonalny układ pomieszczeń, ich rozmiar czy nasłonecznienie. Pamiętajmy, że wygląd zewnętrzny zawsze można uatrakcyjnić za pomocą często prostych i stosunkowo niedrogich rozwiązań.

 2.   Odpowiednio do zawartości portfela

Wielu rozmarzonych Inwestorów zapomina o tak przyziemnej kwestii jak finanse i poszukując projektu nie bierze pod uwagę kosztów.  Pamiętajmy, że budowa domu „na własną kieszeń” ma największe szanse powodzenia. Wybór nawet najatrakcyjniejszego projektu willi może skończyć się klęską, gdy Inwestorów przerosną koszty budowy, wyposażenia czy wreszcie utrzymania domu. A przecież wybór pięknych projektów na rynku jest ogromny i można wybudować wspaniały obiekt rozsądnym nakładem kosztów.

 3.   Dla oszczędnych

Dla tych, którym zależy na ograniczeniu kosztów budowy polecamy projekty domów o zwartej, regularnej bryle, z prostym, dwuspadowym dachem bez lukarn i jaskółek,  z klasycznymi oknami, a także uwzględniające standardowe rozwiązania technologiczne.

 4.   Wymiary dobrze przemyślane

Ważne jest, aby wybrać projekt domu o powierzchni odpowiedniej, a więc wystarczającej naszym rzeczywistym potrzebom. Nie za duży, ale i nie za mały, najlepiej taki, w którym jak największą część zajmuje powierzchnia mieszkalna, zaś komunikacja i korytarze nie zabierają niepotrzebnie przestrzeni.

 5.   Rozwiązania energooszczędne

Planując zakup czy wykonanie projektu domu energooszczędnego należy  uwzględnić przede wszystkim te czynniki, które w przyszłości obniżą koszty eksploatacji budynku. Oprócz powierzchni użytkowej domu duże znaczenie ma również dobór odpowiednich, energooszczędnych materiałów oraz sposób ogrzewania budynku. Jeśli ma to być np. centralne ogrzewanie na paliwo stałe – trzeba pomyśleć o przechowywaniu jego zapasów, w przypadku kominka z płaszczem wodnym  czy pompy ciepła należy odpowiednio zaprojektować niezbędne instalacje.

 

Co oferujemy

Specjalizujemy się w projektowaniu i kompleksowej budowie domów. Swoją ofertę kierujemy do osób, które cenią jakość i rzetelność wykonawstwa, a także bezpieczeństwo zarówno w  trakcie budowy, jak i po zamieszkaniu w nowym domu.

Dowiedz się więcej

Etapy współpracy

Budowa domu jeszcze nigdy nie była tak prosta!

Krok 1

Wybierz gotowy projekt lub stwórz indywidualny

Krok 2

Ustalmy zakres i warunki współpracy

Krok 3

Zorganizujemy za Ciebie formalności - w tym pozwolenie na budowę

Krok 4

Przygotujemy dla Ciebie harmonogram prac

Krok 5

Czas na podpisanie umowy

Krok 6

Zorganizujemy plac budowy

Krok 7

Budujemy Twój dom kompleksowo

Krok 8

Podglądaj Swoją budowę 24/7

Krok 9

Odbieraj poszczególne etapy budowy

Krok 10

Przekazujemy gotowy budynek do użytkowania

Dowiedz się więcej

Dlaczego warto z nami budować?

Budując domy skupiamy się na bezpieczeństwie, spokoju i wygodzie naszych Klientów. Dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu naszych pracowników nawet najbardziej wymagający Klienci mają pewność, że zaufali właściwym ludziom.

Dowiedz się więcej

Podgląd budowy online

Oferujemy unikalną na rynku usługę, umożliwiającą śledzenie postępu prac na budowie za pośrednictwem Internetu.

Dowiedz się więcej

Wycena budowy Twojego nowego domu

Zapytaj o niezobowiązującą wycenę Twojego domu! 

Zapytaj

You currently have JavaScript disabled. This site requires JavaScript to be enabled. Some functions of the site may not be usable or the site may not look correct until you enable JavaScript. You can enable JavaScript by following this tutorial. Once JavaScript is enabled, this message will be removed.